BTL Embody | LAPERFE CLINIC Lublin @laravelPWA
Depilacja laserowa Przekonaj się o skuteczności!
Depilacja laserowa
Przekonaj się o skuteczności!
Trwały sposób na usunięcie włosów!  Dodatkowe chłodzenie! Depilacja laserowa!
Trwały sposób na usunięcie włosów!
Dodatkowe chłodzenie!
Depilacja laserowa!
Pokój zabaw dla dzieci! Zapraszamy rodziców z dziećmi.
Pokój zabaw dla dzieci!
Zapraszamy rodziców z dziećmi.
Blog

BTL Embody

16.07.2022

BTL Embody to idealny zabieg dla osób marzących o szczupłej, wysportowanej sylwetce, chcących przyspieszyć efekty treningowe czy po prostu pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Według badań, aż 98% konsumentów poszukuje sposobu na pozbycie się nadprogramowych kilogramów z jednoczesnym wymodelowaniem sylwetki.

     Urządzenie wykorzystuje opatentowaną technologię HIFEM czyli zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o podwyższonej intensywności (High Intensity Focused Electromagnetic Technology). Mięsień regeneruje się dużo efektywniej ponieważ „ćwiczy” z większą mocą i częstotliwością niż jest to możliwe podczas jakiegokolwiek treningu. Podczas 30 minut zabiegu w mięśniu wywoływanych jest 20 000 supramaksymalnych skurczów, co można porównać do zrobienia np. 20 000 brzuszków. Tkanka mięśniowa przystosowuje się do tak ekstremalnego treningu, dlatego wytwarzają się nowe włókna mięśniowe, zwiększa się gęstość i objętość mięśni. To powoduje że mięśnie są lepiej napięte i bardziej widoczne. Ze względu na to, że mięśnie wykonują bardzo intensywną pracę, do naszego mózgu wysyłany jest sygnał, że będzie potrzebna duża dawka energii. Nasz organizm pobiera ją z tkanki tłuszczowej położonej najbliżej pracujących mięśni. W efekcie ciągłej stymulacji uruchamiana jest kaskadowa lipoliza, dzięki której dochodzi do spalenia tkanki tłuszczowej znajdującej się w sąsiedztwie kurczących się mięśni.

     Skurcze supramaksymalne są na tyle silne, że powodują aktywację powięzi, oznacza to, że pracuje nie tylko partia mięśniowa na której położony jest aplikator, ale także struktury, które są połączone z daną grupą mięśniową np. bardzo często u osób, które mają wykonywany zabieg na brzuch, jest wyraźnie widoczny skurcz mięśni nóg Ma to zbawienny wpływ na sylwetkę osób, które mają pracę siedzącą, czy nie mogą ćwiczyć ze względu na przeciążenie stawów. Napięte mięśnie rozluźniają się, co niweluje ból, następnie stopniowo się wzmacniają. Takie działanie odciąża kręgosłup i stawy. Metabolizm komórkowy jest tak mocno pobudzony, że tkanka tłuszczowa jest usuwana z organizmu do sześciu tygodni po skończonej serii zabiegowej. Skurcze wywoływane przez urządzenie są na poziomie supramaksymalnym, a więc takim, jakim nasz organizm nie jest w stanie sam wywołać. Nasze mięśnie fizjologicznie reagują na bodźce progowe. Są to najmniejsze bodźce które w naszych mięśniach wywołują skurcz. Bodźce silniejsze czyli bodźce nadprogowe(nazywane też submaksymalnymi – nie mylić z supramaksymalnymi) lub bodźce maksymalne to stymulacja która jest wywoływana w naszym mięśniu ruchem dodatkowo wzmocnionym obciążeniem. Wszystkie urządzenia bazujące na technologii sfokusowanej wiązki elektromagnetycznej(FMS) lub elektrostymulacji(EMS) wykorzystują ten aspekt wpływu na nasze ciało. Różnica w stymulacji supramaksymalnej jest taka, że bodziec ten jest na tyle silny że jest w stanie wywołać skurcz nie tylko w mięśniu na którym mamy przyłożony aplikator, ale także w mięśniach które są połączone powięziowo z daną strukturą na której ten aplikator się znajduje co przekłada się na aktywność mięśni całego organizmu, tak jak to jest w normalnym fizjologicznym ruchu.

     Aktywność fizyczna wpływa na cały organizm. Adaptuje go do odbierania bodźców. Bodźce fizyczne wywierają wpływ na wszystkie układy i wiele narządów ludzkiego organizmu, dlatego tak ważne jest, żeby w trakcie korzystania z urządzeń wpływających na mięśnie zwrócić uwagę na to by ruch ten przekładał się na cały organizm, a nie tylko stymulował jeden mięsień czy jedną partię mięśniową. . Spojrzenie na organizm poprzez zebranie go w połączone struktury mięśniowo – powięziowe daje nam szerszy obraz działania poprzez stymulację danych struktur. Czym są struktury powięziowe? Powięź to błona łącznotkankowa otaczająca poszczególne mięśnie i grupy mięśniowe. Jej głównym zadaniem jest podtrzymywanie ciała i organizacja przestrzenna jego wnętrza. Stabilizuje narządy wewnętrzne, chroni je przed urazami mechanicznymi i chemicznymi. Jest to struktura przeplatająca i oplatająca poszczególne elementy naszego ciała rozdzielając napięcie wewnątrz naszego organizmu. Im bardziej elastyczna będzie taśma mięśniowo-powięziowa tym mniejszy opór będziemy czuć przy jej rozciąganiu. W dużej mierze pod wpływem jej odkształceń pojawiają się bóle pleców, bóle w okolicy pośladka, bóle kręgosłupa. Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest wprowadzenie ruchu trybu życia. Powszechnie wiadomo, że umiarkowana aktywność fizyczna wpływa na poprawę podstawowych cech motorycznych takich jak siła, szybkość i wytrzymałość. Korzystne zmiany zachodzą również w tkankach organizmu. Ze względu na nieuregulowany tryb życia często nie mamy czasu na aktywność fizyczną więc szukamy alternatyw w postaci urządzeń.

Technologia HIFEM zastosowana w urządzeniu Embody nie tylko wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej i wizualny zarys mięśni, ale także na poprawę podstawowych cech motorycznych takich jak siła, szybkość i wytrzymałość. Stymulacja mięśni poprzez działanie powięziowe będzie miała bardzo duży wpływ na stabilizację naszej postawy bez dodatkowego obciążenia stawów.  Aktywność dużej ilości grup mięśniowych wpływa na lepsze spalenie tkanki tłuszczowej, w efekcie czego tracimy centymetry w obwodach, a że taki wysiłek fizyczny nie jest dla organizmu dużym obciążeniem, nie mamy efektu jojo. Sama aktywność mięśniowa usprawnia krążenie krwi i odpływ limfy, ułatwia adaptację organizmu do wysiłku w układzie oddechowym przez co mniej się męczymy. Podsumowując, zabieg na urządzeniu Embody jest zabiegiem, który działa pozytywnie na cały organizm w nieinwazyjny sposób. Wzmacnia mięśnie ułatwiając późniejsze samodzielne treningi, czy też podtrzymuje efekty treningowy.

TAGI
Karta prezentowa
Idealny prezent dla najbliższej osoby
Newsletter
ADRES E-MAIL