Co zrobić, gdy nic nie pomaga na opadającą powiekę? | LAPERFE CLINIC Lublin @laravelPWA
Depilacja laserowa Przekonaj się o skuteczności!
Depilacja laserowa
Przekonaj się o skuteczności!
Trwały sposób na usunięcie włosów! Dodatkowe chłodzenie! Depilacja laserowa!
Trwały sposób na usunięcie włosów!
Dodatkowe chłodzenie!
Depilacja laserowa!
Pokój zabaw dla dzieci! Zapraszamy rodziców z dziećmi.
Pokój zabaw dla dzieci!
Zapraszamy rodziców z dziećmi.
Blog

Co zrobić, gdy nic nie pomaga na opadającą powiekę?

Plastyka powiek

Zmagasz się z dolegliwością opadającej powieki? Oko wygląda zmęczone i zamknięte? Warto skonsultować się ze specjalistą. W naszym gabinecie oferujemy zabieg blefaroplastyki (plastyki powiek). Dowiedz się, na czym polega ten zabieg, jak wybrać specjalistą oraz jakie efekty możesz osiągnąć? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące plastyki powiek. 

Bolesność zabiegu: bezbolesny
Czas trwania zabiegu: 1,5h
Czas rekonwalescencji: 7-10 dni 

Czym jest blefaroplastyka?

Plastyka powiek (blefaroplastyka) to procedura medyczna, którą zalecamy, aby wykonywali okuliści wyspecjalizowani w chirurgii powiek i okolicy oczu. To jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w obrębie twarzy. Obecnie to skuteczna metoda odmładzania okolicy oka nawet o kilka lub kilkanaście lat. Uniwersalność blefaroplastyki sprawia, że z powodzeniem mogą korzystać z niej pacjenci w różnym wieku niezależnie od płci. W dużym skrócie zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry na powiekach, co przywraca młodzieńczy i zdrowy wygląd okolicy Twoich oczu.

Wskazania do zabiegu

Zabiegowi może poddać się tak naprawdę każda osoba, która ma stan zdrowia ogólnie dobry. Nie ma tu zależności, jeśli chodzi o grupę wiekową czy płeć. 

Wykonanie zabiegu wskazane jest, jeżeli chcesz:

 • zlikwidować nadmiar skóry powiek górnych; 
 • zlikwidować opadające powieki ograniczające pole widzenia lub utrudniające nakładanie makijażu; 
 • zlikwidować „worki” pod oczami; 
 • zmniejszyć obecność przepuklin tłuszczowych; 
 • odmłodzić okolicę oka o kilka-kilkanaście lat.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Wraz z rosnącą nieustannie popularnością zabiegu zwiększa się liczba placówek włączających ten zabieg do swoich ofert. Znalezienie odpowiedniej osoby do wykonania zabieg ma kluczowe znaczenie dla powodzenia i bezpieczeństwa stosowanie tej metody. Wybierając specjalistę, należy przede wszystkim zweryfikować jego:

 • kwalifikacje – plastyka powiek to procedura medyczna, powinien wykonywać ją lekarz okulista, gdyż lekarze tej specjalizacji znają specyfikę okolicy oka, mają dużą wiedzę na temat anatomii;
 • doświadczenie – doświadczenie i wiedza lekarza są najważniejsze, aby zapewnić opiekę na najwyżej jakości.

Konsultacja przed zabiegiem-kluczowy etap

Wyznaczenie terminu zabiegu poprzedzane jest wnikliwą konsultacją z badaniem okulistycznym, które jest niezbędne do wstępnego zakwalifikowania do zabiegu plastyki powiek. Na wizycie z badaniem lekarz okulista przeprowadzający zabieg określa możliwości, jakie może nieść za sobą zabieg plastyki powiek. Na takiej wizycie powinny zostać omówione wskazania do zabiegu z uwzględnieniem uwarunkowań anatomicznych oraz potencjalnego efektu. Na konsultację warto zabrać ze sobą „aktualne” badania krwi, zalecane jest wykonanie morfologii i układu krzepnięcia. Specjalista przedstawi również szczegółowo przebieg zabiegu, przygotowanie do niej oraz zalecenia pozabiegowe. Powinien być to czas na omówienie wszystkich Twoich pytań i wątpliwości.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 1,5 godziny. Operację plastyczną powiek wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, więc zabieg jest wysoko komfortowy w odczuciach. W przypadku plastyki powiek górnych lekarz okulista wykonuje nacięcie w fałdzie powiekowym – naturalnym zagłębieniu na powiekach. Następnie usuwany jest nadmiar skóry, modelowany mięsień okrężny oka oraz w razie potrzeby usuwane są przepukliny tłuszczowe zlokalizowane okołogałkowo. Dodatkowo według potrzeb wykonywane jest wzmocnienie mięśnia w okolicy zabiegowej. Blizna zostaje „ukryta” w naturalnym załamku skóry wokół oka. Następnie następuje założenie szwów. Na szwy zakładany jest specjalny opatrunek przez lekarza wykonującego zabieg. Opatrunki najłatwiej ukryć pod okularami przeciwsłonecznymi (warto o nich pamiętać).

Po zabiegu

Pacjent opuszcza klinikę z niewielkimi opatrunkami. Opatrunki najłatwiej ukryć pod okularami przeciwsłonecznymi. Już na kilka godzin po zabiegu w okolicy oczu pojawiają się zasinienia i obrzęki. Zwykle ustępują w ciągu 1-2 tygodni. Szwy zdejmowane są po wcześniejszym wyznaczonym terminie przez lekarza przeprowadzającego zabieg na około 7-10 dni po zabiegu. Czas pełnej rekonwalescencji po plastyce powiek wynosi około 3 tygodnie, natomiast już po zdjęciu szwów można wrócić do codziennych aktywności. Gojenie przebiega stopniowo, więc miejsce po zabiegu może wyglądać zmiennie przez kilka miesięcy.

Jakie efekty możemy osiągnąć dzięki zabiegowi plastyki powiek?

Przeprowadzenie plastyki powiek zapewnia określone efekty. Podstawowe z nich to:

 • odmłodzenie okolicy oczu o kilka-kilkanaście lat;
 • odmłodzenie całej twarzy;
 • polepszenie pola widzenia;
 • likwidacja opadającej powieki, lub worków pod oczami;

 

Efekty plastyki powiek utrzymują się przez wiele lat, odmładzając okolice oka i poprawiając wygląd ogólny twarzy. Blefaroplastykę w razie konieczności można powtarzać.

 

*Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

 

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1. Czy zabieg jest bolesny? 

Nie, sam zabieg jest kategoryzowany jako zabieg bezbolesny – jest on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. 

2. Czy konsultacja przed zabiegiem jest konieczna? 

Konsultacja lekarska z badaniem okulistycznym jest zawsze niezbędna przed zabiegiem. To wspólny czas pacjenta i lekarza na rozmowę o: kwalifikacji do zabiegu, jego oczekiwaniach, efektach, ryzykach, przebiegu gojenia oraz na rozwianie wątpliwości i odpowiedź na wszystkie pytania. 

3. Jak wygląda zabieg? 

Lekarz okulista usuwa poprzez nacięcie chirurgiczne nadmiar skóry, ewentualne przepukliny tłuszczowe. 

4. Dla kogo jest ten zabieg? 

Grupa potencjalnych pacjentów jest zróżnicowana, niezależnie od wieku i płci. Zabieg jest dla osób, które zmagają się z opadającą powieką, nadmiarem skóry, przepuklinami tłuszczowymi oraz workami pod oczami. 

5. Jak wygląda okres gojenia się?

Po zabiegu plastyki powiek zakładane są szwy oraz opatrunek, w którym pacjent opuszcza klinikę. Opatrunek nie zasłania pola widzenia – jednak niezwykle istotne jest, aby pacjent w dniu zabiegu był z osobą towarzyszącą i nie prowadził sam pojazdu. Szwy są zdejmowane po upływie około 7-10 dni (termin ten jest ustalany indywidualnie z lekarzem wykonującym zabieg).

TAGI
Karta prezentowa
Idealny prezent dla najbliższej osoby
Newsletter
ADRES E-MAIL