@laravelPWA
Depilacja laserowa Przekonaj się o skuteczności!
Depilacja laserowa
Przekonaj się o skuteczności!
Trwały sposób na usunięcie włosów! Dodatkowe chłodzenie! Depilacja laserowa!
Trwały sposób na usunięcie włosów!
Dodatkowe chłodzenie!
Depilacja laserowa!
Pokój zabaw dla dzieci! Zapraszamy rodziców z dziećmi.
Pokój zabaw dla dzieci!
Zapraszamy rodziców z dziećmi.
Blog

Jak działa depilacja laserowa i dla kogo jest najlepsza?

Depilacja czy Epilacja? Co będzie dla Ciebie bardziej skuteczne?

Z artykułu dowiesz się:

-Różnice między zabiegami

-Dla kogo Epilacja?

-Jak dokładnie to działa?

-Co wpływa na skuteczność Epilacji?

-Nowoczesne technologie w służbie dla urody

-Czy zabieg jest bolesny?

-Bezpieczeństwo zabiegu.

Dzięki zabiegom epilacji większość naszych pacjentów osiąga redukcję od około 80% do 95% niechcianego owłosienia już po 4 - 8 sesjach depilacji laserowej.

Depilacja oznacza usunięcie widocznych struktur włosa z udziałem maszynki lub kremów depilacyjnych.

Epilacja pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów poprzez eliminację cebulki włosa zlokalizowanej w skórze za pomocą lasera do depilacji.

Dla kogo przeznaczona jest procedura?

 • Dla osób posiadających ciemne lub jasne owłosienie, chcących się ich pozbyć z wybranego miejsca,
 • Kiedy Twoje włoski rosną zbyt szybko,
 • Gdy zmagasz się z chorobami np. hirsutyzmem,
 • Dla Pacjentek z problemem tzw. „czerwonych nóg” pojawiających się po goleniu.
 • Jeśli Twoje włoski nieestetycznie wrastają,
 • Gdy szukasz bezbolesnego zabiegu.

Jak dokładnie to działa?

Mechanizm działania fotoepilacji wykorzystuje energię światła w celu uzyskania selektywnej fototermolizy. Oznacza to termiczne zniszczenie struktury cebulek włosa z udziałem odpowiedniej dawki energii. Stopień wywołanego efektu termicznego zależy od wysycenia chromoforem, czyli melaniną w przypadku depilacji laserowej. Odpowiednia długość fali świetlnej wywołuje podgrzanie mieszka włosa i otaczających naczyń. Cebulka ulega zniszczeniu bez naruszania sąsiednich tkanek.

Fazy wzrostu włosa

 1. Faza wzrostu tzw. Anagen, podczas której osiąga swoją długość, odżywia się poprzez swoją brodawkę połączoną z krwioobiegiem. Trwa około 2-7 lat w przypadku skóry głowy i 4-12 tyg w przypadku ciała.
 2. Faza przejściowa tzw. Katagen, włos odrywa się od brodawki, przestaje produkować melaninę. Trwa od 2 do 3 tygodni.
 3. Faza spoczynku tzw. Telogen, włos robi się martwy i z czasem wypada. Faza trwa 30-90 dni.

Wiązka światła laserowego działa w szczególności na melaninę w związku z tym zabiegi powinny być wykonywane w fazie anagenu. Każdy włos jest w innej fazie wzrostu, dlatego zabieg należy powtarzać, aby zadziałać na pozostałe włosy.

Zalecany odstęp czasu to około 4-10 tygodni w zależności od partii, o tym informuje kosmetolog podczas pierwszego zabiegu. Zalecana ilość zabiegów to około 6-8, oczywiście jest to indywidualnie określane. Po zakończonej serii raz do roku zalecany jest zabieg przypominający

Na efekt fotoepilacji ma wpływ wiele czynników:

 • Fototyp czy Twój rodzaj karnacji,
 • Obszar poddany zabiegowi,
 • Barwa włosa,
 • Grubość włosa,
 • Zagęszczenie mieszków,
 • Opalenizna – melatonina wydłuża proces zabiegowy.

Lasery służące usuwaniu owłosienia to np.:

 • Laser diodowy o długości fali 808nm – wykorzystywany do eliminacji włosów u osób z jasnym fototypem i jasną karnacją. Najbardziej skuteczny w przypadku włosów grubych i ciemnych.
 • Laser Nd:YAG emitujący falę o długości 1064nm – najskuteczniejszy w przypadku włosów jasnych i ciemnych fototypów skóry.
 • Laser aleksandrytowy, którego głównym wskazaniem są włosy jasne i cienkie. Wysoce skuteczny u pacjentów z jasną karnacją. Długość fali tego lasera to 755nm.

W naszej klinice posiadamy laser wykorzystujący dwie wiązki jednocześnie – aleksandrytową oraz neodymowoyagową. Technologia wyposażona jest w niezwykle komfortowy system chłodzący.

Pierwsza wiązka – ma duże powinowactwo do melaniny, czyli barwnika włosa.

Druga wiązka – pozwala na uszkodzenie naczyń odżywiających włos.

W celu uzyskania zadowalających efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegowej.

W trakcie zabiegu laser oddziałuje tylko na włosy w fazie wzrostu – tzw. anagenu. Część włosów znajduje się wówczas w innych fazach – katagenu lub telogenu, stąd konieczność powtórzenia zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z depilacji laserowej, to pewnie nie raz w Twojej głowie pojawiły się pytania związane z bolesnością takiego zabiegu. Wszelkie teorie możesz samodzielnie zweryfikować korzystając z bezpłatnej próby laserowej.

„Często w pracy spotykam się z opiniami pacjentek: Pani Kasiu kiedyś zrezygnowałam z zabiegów ze względu na ból i długo zastanawiałam się, czy skorzystać ponownie. Bardzo się cieszę, że tu trafiłam, ponieważ odczucia były znikome i czułam się komfortowo” opowiada mgr kosmetologii Katarzyna Rybak

Oczywiście odczucia są indywidualne, każdy z nas ma inny próg bólowy i inne włosy. Jest to kwestia naprawdę uzależniona od wielu czynników, natomiast warto wtedy skorzystać z próby laserowej i sprawdzić 😊

      Warto zwrócić uwagę:
       -Na zastosowanie dodatkowego urządzenia kompatybilnego z laserem – jest to chłodziarka skin cryo, generująca zimny strumień powietrza (odpowiednio regulowany według potrzeb) niwelujący nieprzyjemne odczucia

 

      -Zabiegi z użyciem dostępnej u nas technologii są bardzo szybkie np. zabieg epilacji pach trwa około 3 minut, bikini około 10.

Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze

Istnieją również przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku : terapii przeciwnowotworowych (do 5 lat od wyleczenia), intensywnej, świeżej opalenizny, stosowania substancji fotouczulających (nagietek, dziurawiec, arcydzięgiel, skrzyp polny, czystek, pokrzywa, witamina A czy niektórych leków antydepresyjnych)

Uwagi wymagają także kremy lub sera z retinolem w miejscu zabiegowym, epilepsja, osłabiona odporność, aktywna choroba i stan zapalny, kolagenozy, używanie samoopalacza. Laserowa epilacja włosów uznawana jest za metodę bezpieczną i skuteczną.

Należy pamiętać, iż zaczynając przygodę z fotoepilacją, należy wykonać konsultację ze specjalistą z Laperfe, który może wykonać próbę laserową. Pozwala to na sprawdzenie, w jaki sposób zareaguje skóra i czego można się spodziewać po zabiegu.

TAGI
Karta prezentowa
Idealny prezent dla najbliższej osoby
Newsletter
ADRES E-MAIL