Platforma laserowa Alma Harmony XL Pro Special Edition | LAPERFE CLINIC Lublin @laravelPWA
Depilacja laserowa Przekonaj się o skuteczności!
Depilacja laserowa
Przekonaj się o skuteczności!
Trwały sposób na usunięcie włosów! Dodatkowe chłodzenie! Depilacja laserowa!
Trwały sposób na usunięcie włosów!
Dodatkowe chłodzenie!
Depilacja laserowa!
Pokój zabaw dla dzieci! Zapraszamy rodziców z dziećmi.
Pokój zabaw dla dzieci!
Zapraszamy rodziców z dziećmi.
Blog

Platforma laserowa Alma Harmony XL Pro Special Edition

     

    Zmiany na podłożu naczyniowym są częstym problemem Pacjentów zgłaszających się na konsultacje. Defekty te najczęściej objawiają się dużym utrwalonym rumieniem, rubiniakami naczyniowymi czy rozszerzonymi naczynkami występującymi pojedynczo lub na większej powierzchni skóry. Jako klinika z szerokimi możliwościami terapeutycznymi mamy na to sposób. W przypadku skóry naczyniowej dodatkowo podrażnionej na przykład w związku z czynnikami atmosferycznymi warto w pierwszej kolejności zadbać o integralność bariery hydrolipidowej. Nawilżyć, uspokoić, sprawić by przed procedurą laserową nie występowały na niej żadne dysfunkcje. Dopiero kiedy jesteśmy pewni, że mamy do czynienia ze skórą pozbawioną podrażnień dostatecznie nawilżoną podejmujemy decyzję o zabiegu zamykania naczynek lub redukcji rumienia. Mowa tu oczywiście o głowicy DYE:VL, która jest częścią multi-aplikacyjnej platformy Alma Harmony XL Pro Special Edition. Jest to niezastąpiona i niezwykle skuteczna metoda niwelowania zmian na podłożu naczyniowym. Technologia ta opiera się na dostarczeniu wąskopasmowego światła pulsacyjnego do tkanek. Światło to pochłaniane jest przez oksyhemoglobinę co powoduje termiczne uszkodzenie naczynia oraz zamknięcie jego światła. Często możemy zaobserwować, że nie zawsze przy pierwszej wizycie osiągamy zamierzony efekt. Wtedy zalecamy powtórzenie zabiegu dla maksymalnej satysfakcji naszych Pacjentów.

     Głowica DYE:VL ma również zastosowanie w przypadku zmian pigmentacyjnych. Osoby borykające się z nierównomiernym kolorytem, przebarwieniami, zaburzeniami pigmentacyjnymi innymi niż melasma niewątpliwie powinny spróbować i przekonać się o skuteczności metody DYE:VL. W przypadku hiperpigmentacji celem, który pochłania światło emitowane z głowicy jest melanina. Wytworzone ciepło uszkadza termicznie barwnik powodując ściemnienie przebarwienia, wtedy rozpoczyna się proces jego wyłuszczania. Im pierwotnie ciemniejszy kolor tym bardziej skuteczny może okazać się zabieg.

Zarówno jedna jak i druga procedura wykonana głowicą DYE:VL jest nieinwazyjna. Oprócz wpływu terepeutycznego na wymienione wyżej problemy działa również fotoodmładzająco, dając efekt wygładzenia zmarszczek. Bezpośrednio po obserwujemy zaczerwienienie miejsca poddanego zabiegowi, może towarzyszyć również obrzęk. Objawy te ustępują od 2-3 dni po wizycie.

Niezbędnym do utrzymania efektów zabiegowych oraz nie dopuszczenia do   powstania powikłań i nieestetycznych zmian jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych z faktorem SPF 50 minimum przez 4 tygodnie. Jednak jako kosmetolodzy dbający o zdrową skórę zalecamy do stosowania filtrów przez cały rok reaplikując co 3 lub 4 godziny niezależnie od nasłonecznienia.

     Alma Harmony XL Pro Special Edition w Laperfe to nie tylko wskazania związane z naczyniami bądź rumieniem. Platforma została wyposażona przez nas również w głowicę do resurfacingu, redukcji zmarszczek, blizn oraz rozstępów. To frakcyjna, ablacyjna metoda odmładzania i przebudowy skóry głowicą iPixel Er:Yag wykorzystująca światło lasera erbowo-yagowego o długości wiązki 2940nm. Rozwińmy całość charakterystyki tego sprzętu. Metoda frakcyjna polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry z pozostawieniem zdrowej tkanki otaczającej. Ablacja to odparowanie wierzchniej warstwy naskórka powodując jej wyłuszczenie, jednak sama wiązka laserowa penetruje na głębokość aż 3mm powodując w pełni kontrolowane uszkodzenia skóry właściwej, skutkując przebudową włókien białkowych, zmuszając skórę do regeneracji. Efektem czego jest minimalizacja wcześniej wspomnianych defektów takich jak zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Metoda ablacyjna jest bardziej inwazyjnym sposobem. W związku z tym osoby decydujące się na tego typu rozwiązanie powinny mieć świadomość, że czas rekonwalescencji to około 7 dni w zależności od predyspozycji do procesów regeneracji danej osoby. W tym czasie skóra jest zaczerwieniona, tkliwa, występuje jej pieczenie jak i również dochodzi do złuszczania. Standardowo należy ją chronić przed promieniowaniem słonecznym tak by nie doszło do powstania przebarwień. Pielęgnacja około zabiegowa polega na stałym jej nawilżaniu stosując kremy typu np.:

 •    Dermomedica Healing balm SPF 50,
 •    PCA Skin Rebalance,
 •    PCA Skin Apres peel hydrating balm.

Mają one na celu wspomaganie regeneracji naskórka.

Reasumując platforma Alma Harmony XL Pro Special Edition to multi-aplikacyjna platforma, która posiada ponad 65 wskazań potwierdzonych certyfikatem FDA Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. Są nimi między innymi:

 •   Przebarwienia
 •   Polikodermia
 •   Rozszerzone naczynka
 •   Trądzik różowaty
 •   Rumień
 •   Rubiniaki naczyniowe
 •   Skórę dotkniętą fotostarzeniem
 •   Zmarszczki
 •   Rozstępy
 •   Blizny

Dysponując tego typu urządzeniem w naszej klinice stale możemy rozszerzać swoją ofertę o nowe rozwiązania. Daje nam to możliwość prowadzenia jeszcze bardziej skutecznych terapii a co za tym idzie skutkuje to zadowoleniem naszych Pacjentów.

TAGI
Karta prezentowa
Idealny prezent dla najbliższej osoby
Newsletter
ADRES E-MAIL